Turnaus

Keilakerhoturnauksen voittajat vuosituhannen vaihteesta

1999 Marko Saarni SC
2000 Sami Konsteri SC
2001 Tero Nordblom CR
2002 Toni Laine Räme
2003 Riitta Impivaara TuWe
2004 Erkki Wiik Rolling BC
2005 Petri Murto Alfa BC
2006 Jarmo Simojoki TuUL
2007 Mikko Nissilä K-29
2008 Sami Pasanen K-29
2009 Kimmo Virtanen KK-Turistit
2010 Kai Hildén K-29
2011 Tommi Teivainen SC
2012 Esko Pasanen K-29
2013 Karri Oksman TPS
2014 Petri Murto Alfa BC
2015 Henry Laine TPS
2016 Jarno Marjakangas TPS
2017 Henry Laine TPS
2018 Peppi Konsteri TPS
2019 Henry Laine TPS
Koko tammikuun kestävä turnaus on ollut suosittu. Kiitoksia.
1.Frej DahlbomAlfa BC1479421521
2.Esko PasanenK-2913371321469
3.Ari HalmeRäme146701467
4.Jari RantanenTuWe1356601416
5.Leena TammistoTuUL13001141414
6. Markus MajanenTuUL12021801382
7.Toni LaineTPS137101371
8.Jere OksanenSC1359121371
9.Peter JörkellTuUL12251441369
10.Kari ImpivaaraTuWe12411261367
11.Mikko NissiläK-291292721364
12.Tero NordblomRatas12541021356
13.Pertti OjalaTuWe12471081355
14.Otto SimolaSF10892641353
15.Leo MarjakangasTuTo1288601348
16.Marek PeltomaaTuUL12171201337
17.Sami LeinonenSC1254661320
18.Teea MäkeläSF10482641312
19.Leif FredrikssonKeiSa11311801311
20.Ville LyytikkäTPS11631321295
21.Tommi TeivainenSC1281121293
22.Lasse JalavaSC1231601291
23.Rauno AiroRatas11751081283
24.Jari-Pekka LaihoSC1239421281
25.Henrik HeinonenET1239361275
26.Erkki WiikTuWe11461201266
27.Denis CakarSC1188421230
28.Ari HakamäkiTuWe1143781221
29.Ville GrönroosTuWe9832341217
30.Hannu SuomiTuWe10261441170
31.Henry LaineTPS1075121087
32.Pekka SepponenTKK0660








PudotuspelitAri HalmeJari Rantanen


236181



Esko PasanenAri Halme


239161







LoppuotteluFrej DahlbomEsko Pasanen


209214











Turnauksen finaalin parhaat












VoittajaEsko PasanenK-29



ToinenFrej DahlbomAlfa BC



KolmasAri HalmeRäme



NeljäsJari RantanenTuWe












Turnauksen muut parhaat
TulosTas.


Pallokisan voittajaLeif FredrikssonKeiSa5715720


Veteraaniparikilpailun paras joukkueTero Nordblom       Kalevi KautonenRatas2759168


Paras veteraaniTero NordblomRatas142590


Paras nainenLeena TammistoTuUL1423114

Paras poikajunioriHenry LaineTPS144430

Paras tyttöjunioriTeea MäkeläSF1415264

Paras viimeinen sarjaKai HildénK-29288
Keilakerhoturnauksen 2012 voittaja 
Esko Pasanen "Mitä pojat edellä, sitä Isät perässä..." vai miten se meni?!
Keilakerhoturnauksen_alkukilpailun_tulokset
Pallokisan_lopputilanne_30.1.2012
Veteraanien_parikilpailun_lopputulokset_30.1.2012